FlightoftheBen has logged 19 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Project A

Project A

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★
Edit this entry  
02
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry