Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
John of God: The Crimes of a Spiritual Healer

John of God: The Crimes of a Spiritual Healer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
BLACKPINK: THE MOVIE

BLACKPINK: THE MOVIE

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evita

Evita

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last American Virgin

The Last American Virgin

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Time for Revenge

Time for Revenge

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Magic Christian

The Magic Christian

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read prior review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The River Niger

The River Niger

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Tree of Wooden Clogs

The Tree of Wooden Clogs

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glad Rags to Riches

Glad Rags to Riches

1933
×
Read the review Edit this entry  
17
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crash of Moons

Crash of Moons

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry