• Life of Pi

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Flight

  • Argo

  • Silver Linings Playbook

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Spring Breakers

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Ted

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • Neighboring Sounds

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Black Mirror: The National Anthem

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Hugo

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

  • Friends with Benefits

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Super 8

  • The Hangover Part II

  • Drive

    ★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Thor

    ★★★

  • Sucker Punch

  • Just Go with It

  • Sidewalls

    ★★★★½

  • No Strings Attached

    ★★★

  • 127 Hours

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Eat Pray Love

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Salt

  • Inception

    ★★★★

  • Despicable Me

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Letters to Juliet

    ★★★

  • Iron Man 2

  • The Last Song

  • Kick-Ass

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Valentine's Day

  • Dear John

    ★★★

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

  • The Runaways

    ★★★½

  • Sherlock Holmes

    ★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • The Ugly Truth

    ★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • The Hangover

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Princess Protection Program

  • Up

    ★★★★

  • Hannah Montana: The Movie

  • 17 Again

  • Confessions of a Shopaholic

  • Marley & Me

    ★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • Twilight

    ★★

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★½

  • Camp Rock

  • The Incredible Hulk

    ★★½

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★