leota has logged 34 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
09
Tron

Tron

1982
×
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
Edit this entry  
06
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Tron

Tron

1982
×
Read the review Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tron

Tron

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow

Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow

2004
×
Edit this entry  
18
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Pest

The Pest

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry