Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Demon City Shinjuku

Demon City Shinjuku

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gamemaster

Gamemaster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meru

Meru

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Agave: The Spirit of a Nation

Agave: The Spirit of a Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Naruto the Movie: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

Naruto the Movie: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry