Fly has logged 573 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Young @ Heart

Young @ Heart

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
5 ways to cry

5 ways to cry

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Reader

The Reader

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La Vie en Rose

La Vie en Rose

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read prior review Edit this entry  
16
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
On the 12th Date of Christmas

On the 12th Date of Christmas

2020
×
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Edit this entry  
12
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Human Voice

The Human Voice

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Edit this entry  
12
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
Edit this entry  
11
Go! Go! Go!

Go! Go! Go!

1964
×
Read the review Edit this entry  
11
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Read the review Edit this entry  
11
L'homme machine

L'homme machine

1885
×
Edit this entry  
11
The Musician Monkey

The Musician Monkey

1878
×
Edit this entry  
11
The Magic Rosette

The Magic Rosette

1879
×
Edit this entry  
11
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
11
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
Read the review Edit this entry  
08
Falling Leaves

Falling Leaves

1912
×
Edit this entry  
08
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My 1st Film

My 1st Film

1968
×
Read the review Edit this entry  
07
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
06
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Edit this entry