Fly has logged 47 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killers

The Killers

1946
×
Read the review Edit this entry  
28
Stage Door

Stage Door

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
Edit this entry  
27
Madame's Cravings

Madame's Cravings

1907
×
Edit this entry  
27
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
Edit this entry  
26
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Desk Set

Desk Set

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
Read the review Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Mistletoe Promise

The Mistletoe Promise

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Der Mensch im Ding

Der Mensch im Ding

×
Read the review Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Woran dein Herz hängt

Woran dein Herz hängt

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Papa auf Wolke 7

Papa auf Wolke 7

2020
×
Edit this entry  
01
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Afronauts

Afronauts

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Katharine Hepburn as Joan of Arc in Technicolor Screen Test

Katharine Hepburn as Joan of Arc in Technicolor Screen Test

1934
×
Read the review Edit this entry