• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

  • Long Toast

  • Mank

    ★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

  • Project Power

    ★★

  • She Dies Tomorrow

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Capone

    ★★

  • The Last Dance

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Tesla

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Spree

    ★★★★

  • His House

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • 21 Bridges

  • Watchmen

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones