Felix has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Decline

The Decline

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
Edit this entry  
24
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Future

The Future

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Is the Devil: Study for a Portrait of Francis Bacon

Love Is the Devil: Study for a Portrait of Francis Bacon

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Void

The Void

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Here Alone

Here Alone

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry