Foggy has logged 347 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
31
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Death King

The Death King

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Symptoms

Symptoms

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry