Tentin has logged 17 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Family Plot

Family Plot

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry