Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Thirst

Thirst

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Quest for Fire

Quest for Fire

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Beauty

American Beauty

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
Gravity

Gravity

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Chef

Chef

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Attila

Attila

2013
×
Edit this entry  
04
3-Headed Shark Attack

3-Headed Shark Attack

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kajaki

Kajaki

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
Edit this entry  
04
The Dirt

The Dirt

2019
×
Edit this entry  
04
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hisss

Hisss

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Anaconda

Anaconda

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★
Edit this entry  
04
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Airplane vs Volcano

Airplane vs Volcano

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Splice

Splice

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lot Lizard

Lot Lizard

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Cargo

Cargo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zoo

Zoo

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry