Roman has logged 33 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Edit this entry  
16
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Edit this entry  
16
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Piper

Piper

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Edit this entry  
07
Epic

Epic

2013
×
Edit this entry  
07
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Edit this entry  
07
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
Edit this entry  
07
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Edit this entry  
07
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cristiano Ronaldo: Impossible to Ignore

Cristiano Ronaldo: Impossible to Ignore

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry