Will has logged 205 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Who is Arthur Chu?

Who is Arthur Chu?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Frankenstein Theory

The Frankenstein Theory

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Todd McFarlane's Spawn 2

Todd McFarlane's Spawn 2

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spawn

Spawn

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Leo the Lion

Leo the Lion

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Knight

Black Knight

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Final

The Final

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brightburn

Brightburn

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
An American Werewolf in Paris

An American Werewolf in Paris

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry