• No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Das Kindermädchen - Mission Kanada

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★★

  • Narcissus and Goldmund

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Master Cheng

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Verliebt auf Island

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • A Bigger World

    ★★★½

  • Leberkäsjunkie

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • What Have We Done to Deserve This?

    ★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Sauerkrautkoma

    ★★★

  • Die Toten von Salzburg - Königsmord

    ★★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Colette

    ★★★★★

  • Der Schweinehirt

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★½

  • Das Kindermädchen: Mission Mauritius

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Das Pubertier - Der Film

    ★★★½

  • Die Muse des Mörders

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★½

  • Prinz Himmelblau und Fee Lupine

    ★★

  • Fallen

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • The Odyssey

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Place of Shelter

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½