• Romeo & Juliet

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Yearly Departed

    ★★★

  • Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Canvas

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Irresistible

    ★★

  • Lungs

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • The Courier

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Dolittle

    ★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Our Friend

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • A Battle in Waterloo

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★