Foz has logged 16 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trekkies 2

Trekkies 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Trekkies

Trekkies

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry