• Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★★½

  • Enough Said

    ★★★★½

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★★

  • The Muppets

    ★★★★★

  • Terri

    ★★★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Cyrus

    ★★★★★

  • Bandslam

    ★★★★★

  • Paper Heart

    ★★★★★

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★★½

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Elf

    ★★★½

  • A Mighty Wind

    ★★★★

  • Pieces of April

    ★★★★★

  • Chicago

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★

  • The Adventures of Rocky & Bullwinkle

    ★★★★

  • For Love of the Game

    ★★★½

  • Flagpole Special

    ★★★★★

  • Cats Don't Dance

    ★★★★★

  • Space Jam

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★★

  • Who Framed Roger Rabbit

    ★★★★★

  • The Brave Little Toaster

    ★★★★★

  • I've Heard the Mermaids Singing

    ★★★★

  • The Great Muppet Caper

    ★★★★★

  • The Muppet Movie

    ★★★★★