Francesco has logged 469 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Megalodon

Megalodon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tintorera: Killer Shark

Tintorera: Killer Shark

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Down

Down

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Switch

Kill Switch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Le Mans

Le Mans

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Children

The Children

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antigang

Antigang

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dragon Crusaders

Dragon Crusaders

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood Beast From Outer Space

Blood Beast From Outer Space

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Klansman

The Klansman

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ultimate Warrior

The Ultimate Warrior

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Voyage

Fantastic Voyage

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Bury the Living

I Bury the Living

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Steal

The Big Steal

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Exists

Exists

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Winds of the Wasteland

Winds of the Wasteland

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hills Run Red

The Hills Run Red

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Giant Behemoth

The Giant Behemoth

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dollman

Dollman

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monolith

Monolith

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mosul

Mosul

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Line

Death Line

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beast From 20,000 Fathoms

The Beast From 20,000 Fathoms

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Become

What We Become

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Ride

Dark Ride

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Voices

House of Voices

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lawless Range

Lawless Range

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Down

Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Woman of Straw

Woman of Straw

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Knight

First Knight

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Red Tent

The Red Tent

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin and Marian

Robin and Marian

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry