Francesco has logged 37 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Hunter

The Last Hunter

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fresh Kill

Fresh Kill

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dragon Wars

Dragon Wars

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kriminal

Kriminal

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Name of the Italian People

In the Name of the Italian People

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death of a Gunfighter

Death of a Gunfighter

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla

Bela Lugosi Meets a Brooklyn Gorilla

1952
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mayhem

Mayhem

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Moscow Heat

Moscow Heat

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
The Scalphunters

The Scalphunters

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heat Street

Heat Street

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
Shock

Shock

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Tide

Dark Tide

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fishmen and Their Queen

The Fishmen and Their Queen

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Angel Town

Angel Town

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Puppet Master: Axis Termination

Puppet Master: Axis Termination

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Gladiator Cop

Gladiator Cop

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cemetery Gates

Cemetery Gates

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Indian Fighter

The Indian Fighter

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Protectors of Universe

Protectors of Universe

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La tua vita per mio figlio

La tua vita per mio figlio

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Triangle

The Triangle

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Young Tiger

The Young Tiger

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Super Magingga 3

Super Magingga 3

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antisocial 2

Antisocial 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wild, Wild Planet

The Wild, Wild Planet

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry