Francesco has logged 46 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frenzy

Frenzy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
2010: Moby Dick

2010: Moby Dick

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Violent City

Violent City

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Theatre of Fear

Theatre of Fear

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Killjoy

Killjoy

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mega Snake

Mega Snake

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The New Godfathers

The New Godfathers

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Devilfish

Devilfish

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dead

The Dead

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big House, U.S.A.

Big House, U.S.A.

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
City Under Siege

City Under Siege

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iceman

Iceman

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mega Python vs. Gatoroid

Mega Python vs. Gatoroid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Claws

Night Claws

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
The Redwood Massacre

The Redwood Massacre

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Calling All Police Cars

Calling All Police Cars

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crimebusters

Crimebusters

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gang War in Milan

Gang War in Milan

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Desperate Hours

The Last Desperate Hours

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guest Room

The Guest Room

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dogs

Dogs

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sharktopus vs. Whalewolf

Sharktopus vs. Whalewolf

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ogre

Ogre

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Primal

Primal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Waits

It Waits

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shark Attack 2

Shark Attack 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shark Attack

Shark Attack

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kill Command

Kill Command

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alien Siege

Alien Siege

2018
×
★½
Read the review Edit this entry