Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ouija

Ouija

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Is 40

This Is 40

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hungover Games

The Hungover Games

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Risen

Risen

2016
×
Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
So My Grandma's a Lesbian!

So My Grandma's a Lesbian!

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clouds

Clouds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry