fran has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wild Style

Wild Style

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Apiyemiyekî?

Apiyemiyekî?

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
17
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
½
Read prior review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Wind

Wind

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
The Trial

The Trial

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
12
Our Children

Our Children

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Cuties

Cuties

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Prison Architect

Prison Architect

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Um Clássico, Dois em Casa, Nenhum Jogo Fora

Um Clássico, Dois em Casa, Nenhum Jogo Fora

1968
×
Edit this entry  
07
In My Room

In My Room

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
04
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Tree House

The Tree House

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Apiyemiyekî?

Apiyemiyekî?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry