Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Edit this entry  
16
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Woman

The Woman

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Caché

Caché

2005
×
★★½
Edit this entry  
02
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Edit this entry  
29
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
Edit this entry  
24
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Network

Network

1976
×
Edit this entry  
21
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★
Edit this entry  
19
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
InstaPsycho

InstaPsycho

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Mommy Group Murder

Mommy Group Murder

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Deadly Influencer

Deadly Influencer

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
It's the Girl in the Red Truck, Charlie Brown

It's the Girl in the Red Truck, Charlie Brown

1988
×
Edit this entry  
08
I-Lived

I-Lived

2015
×
½
Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cyber Seduction: His Secret Life

Cyber Seduction: His Secret Life

2005
×
Edit this entry  
05
No Such Thing

No Such Thing

2001
×
Edit this entry  
03
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Monos

Monos

2019
×
Edit this entry  
19
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
Edit this entry  
10
The Nines

The Nines

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
Edit this entry  
05
Feed

Feed

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Blue Sushi

Blue Sushi

2015
×
★½
Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry