lucien has logged 207 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Edit this entry  
20
Spun

Spun

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Deer and the Wolf

The Deer and the Wolf

1950
×
Edit this entry  
14
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Private Life

Private Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Edit this entry  
04
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Look @ Me

Look @ Me

2006
×
½
Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Edit this entry  
30
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★½
Edit this entry  
28
#Captured

#Captured

2017
×
Edit this entry  
28
The Ouija Experiment

The Ouija Experiment

2011
×
Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Starred Up

Starred Up

2013
×
Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gloria

Gloria

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Antichrist

Antichrist

2009
×
★½
Edit this entry  
25
Michael

Michael

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Feed

Feed

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Farm

The Farm

2018
×
½
Edit this entry  
21
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1979
×
★★½
Edit this entry  
19
Sleepwalker

Sleepwalker

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
Edit this entry  
11
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
To Be Fat Like Me

To Be Fat Like Me

2007
×
Edit this entry  
10
American Guinea Pig: The Song of Solomon

American Guinea Pig: The Song of Solomon

2017
×
½
Edit this entry