Frank has logged 32 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cabin Fever

Cabin Fever

×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solitary Comfort

Solitary Comfort

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything in This Dream

Everything in This Dream

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry