• Swallow

    ★★

  • Us

    ★★

  • A Life in Our Times

  • The Farm

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Forever-Night

    ★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Our House

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • The Meg

  • Synth a Priori

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • Fruition

    ★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Pacific Angels

    ★★½

  • Reflections

  • Poor Animals

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Whack World

    ★★★½

  • Darkness Between Us

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Submerged

    ★★★½

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Relaxer

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • Only Blood Relates Us

    ★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Loss

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★

  • Bluebird

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Mandy

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Winners