• I, Tonya

    ★★★½

  • Beehive

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ½

  • Tunnel

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Repercussion

    ★★½

  • Halcyon

    ★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★★

  • I Needed Color

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ½

  • HAIM / Valentine

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Lonesome

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Witch-Hunt

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Song to Song

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

    ★★★★½

  • The Evil Within

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Beach Rats

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Business

    ★★★★½

  • Technicolor Dream

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Rush: Time Stand Still

    ★★★½

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★★

  • One More Time with Feeling

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • The Light Between Oceans

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Nocturama

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • War Dogs

    ★½

  • Suicide Squad

    ½

  • The Purge: Election Year

    ½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • I Can Hurt Myself & I Can Accomplish Things

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Tower

    ★★★★½