• Muriel

  • Cripta II

  • Areias

    ★★★★

  • Sombra

    ★★★½

  • The Tsugua Diaries

    ★★★

  • Through the Heart and Soul

  • Neither the sun nor death can be looked at steadily

  • Em Caso de Fogo, Pegue o Elevador

  • Ombres

    ★★★★½

  • Grãos

    ★★★★

  • Fui a BH

    ★★★

  • Cripta I

  • 2220

    ★★★½

  • Umbral

    ★★★★

  • Me, You and Some Flowers

  • Memórias pós 00:00

    ★★★★

  • Two War Images

  • Le Temps Passe

    ★★★★½

  • O Mito

  • Fragmentos De Um Jovem Em Uma Madrugada De Uma Quarentena

  • Revelação

    ★★★

  • Paisagem é Narrativa

  • O que restou

  • Limbo

  • Contemporary Cinema

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • The Lion King

  • Anima

  • Monica and Friends: Lessons

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • It Must Be Heaven

    ★★½

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

  • Minha Fama de Mau

  • The Edge of Democracy

    ★★½

  • Filme Delírio

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

  • Ralph Breaks the Internet

  • Green Book

  • Só Aqui

    ★★★

  • Tommy Brilho

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

  • The Babysitter

  • Life in Gray

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Logan

  • Assassin's Creed

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Nosedive

  • Hacksaw Ridge

  • Demonia: A Melodrama in 3 Acts

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

  • Star Trek Beyond

  • Nerve