• The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Witches

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Japan Sinks: 2020

    ★★

  • Hamilton

    ★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★

  • Four of a Kind

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • The Last Days of American Crime

    ★★

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Scoob!

  • The Wrong Missy

  • The Eddy

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • BNA

    ★★½

  • Smiling Friends

  • The Banker

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Onward

    ★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Charm City Kings

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Downhill

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cuties

    ★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin the Third: The First

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Golden Hour

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Mister America

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Harriet

    ★★