Freddy has logged 29 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Manic Pixie Prostitute

Manic Pixie Prostitute

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party

Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Toot, Whistle, Plunk and Boom

Toot, Whistle, Plunk and Boom

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry