🅲🅾🆁🅸🅴 🎃 has logged 319 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Horror Movie

The Last Horror Movie

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Begotten

Begotten

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Too Young To Die!

Too Young To Die!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Doyle: Filming in the Neon World

Christopher Doyle: Filming in the Neon World

2014
×
Edit this entry  
04
Flokati

Flokati

2019
×
Edit this entry  
04
How to Poetry Film

How to Poetry Film

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Cat People

Cat People

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Priest

Priest

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Footloose

Footloose

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Penny Market on the Reeperbahn

The Penny Market on the Reeperbahn

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War

War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kaiserschmarrndrama

Kaiserschmarrndrama

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Meat Grinder

The Meat Grinder

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beach

The Beach

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minuscule: Valley of the Lost Ants

Minuscule: Valley of the Lost Ants

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Farm

Charlie's Farm

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Drifting

Drifting

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry