🅲🅾🆁🅸🅴 🎃 has logged 58 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eraser

Eraser

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
North and South

North and South

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Million Game

The Million Game

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Party

The Party

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clown

Clown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Murder Farm

The Murder Farm

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry