🅲🅾🆁🅸🅴 🎃 has logged 45 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Madly in Love

Madly in Love

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Daylight

Daylight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Xaver und sein außerirdischer Freund

Xaver und sein außerirdischer Freund

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Striptease

Striptease

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
Read the review Edit this entry  
18
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heist

Heist

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Tron

Tron

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
Read the review Edit this entry  
07
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Read the review Edit this entry