FrightClub has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Room

The Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry