RSS feed for Frikicines
  • Onward

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

    ★★★½

  • The Haunting

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ghostland

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Flatliners

    ★★½

  • Holy Camp!

    ★★½

  • mother!

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Veronica

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Lover for a Day

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Get Out

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★