• The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • The Dry

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Night House

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★