FrostBytes has logged 209 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scum

Scum

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Edit this entry  
11
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Edit this entry  
05
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silent Nights

Silent Nights

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry