• Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

    wow what a movie.. jim carrey never disappoints.. if only it was that easy to erase someone from your life.

  • The Kissing Booth 2

    The Kissing Booth 2

    ★★★★★

    wow what a turn of events between noah and elle. noah is a dream. elle fucked up wow. lee is a king. loved this one even better.

  • The Kissing Booth

    The Kissing Booth

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    lee and elle’s friendship is one i wish i had growing up. it was crazy what happened between her and noah and how it almost ruined elle and lee’s friendship. can’t wait to watch the second one to see where things have gone between noah and elle since he left for college

  • Charlie St. Cloud

    Charlie St. Cloud

    ★★★★★

    wow man... what a movie. i believe people who are giving second chances at life see things. i thought tessa was gone😭 couldn’t help but cry. wow charlie is a hero

  • Someone Great

    Someone Great

    ★★★★★

    erin is so funny. blair is such a wild girl whenever she shows her wild side. it sucks that jenny and nate spent 9 years together with what seemed such a perfect couple to end up alone in the end.

  • The Perks of Being a Wallflower

    The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

    at first i wasn’t sure what was going on. but i love patrick. he’s the kind of friend you wanted in high school. sam is a sweetheart. charlie is a warrior. what a guy. great movie.

  • Dear John

    Dear John

    ★★★★★

    the way savannah does john broke me.. real life situations and john’s dad💔 wow the pain. tears.

  • 6 Years

    6 Years

    ★★★★★

    so many things in this movie i relate to.

  • Her

    Her

    ★★★★★

    very interesting movie. i loved Joaquin’s acting. i feel like years from now that kind of technology will be made and used to have some sort of thing to make you feel less lonely.

  • After

    After

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    great movie. my heart broke for noah. but things happen for a reason. hardin ended up being one of my favorites. i can’t wait for the new one

  • All the Bright Places

    All the Bright Places

    ★★★★★

    watched this movie last night. i knew from the start i would love this movie. it’s one of my favorite movies ever now. finch is my hero. what a guy. great great movie.

  • Remember Me

    Remember Me

    ★★★★★

    great movie. real sad ending