• Licorice Pizza

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

  • Spencer

  • Dune

  • Pig

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Cruella

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • French Exit

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

  • I Care a Lot

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Class Action Park

  • Chemical Hearts

  • After We Collided

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • I May Destroy You

  • The Half of It

  • Normal People

  • Mrs. America

  • Tigertail

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Luxor

  • Horse Girl

  • Minari

  • Palm Springs

  • Downhill

  • Promising Young Woman

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Miss Americana

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Undone

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Platform

  • Letter to the Editor

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Saturday Fiction

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★