• Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In & of Itself

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Batman: Soul of the Dragon

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Fatman

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Gagarine

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Not Alone in Here

  • Scoob!

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Shadowed

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Undine

    ★★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★