Kevin has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Edit this entry  
12
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Sicilian Clan

The Sicilian Clan

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Monsieur Lazhar

Monsieur Lazhar

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Missing

Missing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The One

The One

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Happily

Happily

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Picture Show: A Look Back

The Last Picture Show: A Look Back

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Truck Turner

Truck Turner

1974
×
Edit this entry  
16
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wild One

The Wild One

1953
×
★★★
Edit this entry  
10
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
03
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Edit this entry