• Friends: The Reunion

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Me Faire Plaisir

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • What Men Want

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Greta

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

  • Life of the Party

  • Overboard

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Why Him?

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Split

    ★½

  • Lion

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★

  • Certain Women

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Dressmaker

  • Spotlight

    ★★★★

  • Pixels

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★½

  • Get Hard

  • Cinderella

  • The DUFF

  • The Interview

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • The Maze Runner

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Blended