• Zola

    ★★

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★★

  • Mask

    ★★★½

  • A Raisin in the Sun

    ★★★½

  • On the Barricade

    ★★★★

  • Haibane Renmei

    ★★★★★

  • The Wasp Woman

    ★★★½

  • Hail the New Puritan

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Ted Bundy: American Boogeyman

    ½

  • A Trans with a Movie Camera

    ★★★★½

  • Blue Diary

    ★★★★½

  • Drowning Mona

    ★★★★

  • The Doll of Satan

    ★★★½

  • Personal Velocity

    ★★★★½

  • The Addiction

    ★★★½

  • I Dream You Dream of Me

    ★★★★★

  • My Girl 2

    ★★★½