• Friends: The Reunion

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Comedy Store

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Guest House

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • Greenland

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • His House

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★½

  • The Outpost

    ★½

  • Primal

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

    ★★★