fulciman12 has logged 457 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Vineyard

The Vineyard

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice Academy

Vice Academy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Trilogy of Terror II

Trilogy of Terror II

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
The Majorettes

The Majorettes

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★½
Edit this entry  
19
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Time

Star Time

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★½
Edit this entry  
08
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Elves

Elves

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★★
Edit this entry