• Freaky

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • A Whisker Away

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • Jesus Is King

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Obituary of Tunde Johnson

    ★½

  • No.7 Cherry Lane

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Bombay Rose

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Cencoroll Connect

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • Promare

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Zombies

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Leaving Neverland

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • I Hope I'm Loud When I'm Dead

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½