Ayo Edebiri has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Widow Couderc

The Widow Couderc

1971
×
Edit this entry  
31
The President's Analyst

The President's Analyst

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Go-Between

The Go-Between

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wise Kids

The Wise Kids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
Read the review Edit this entry  
02
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
Read the review Edit this entry