Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pokémon Crystal: Raikou - Legend of Thunder

Pokémon Crystal: Raikou - Legend of Thunder

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Colin in Black & White

Colin in Black & White

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Alien: Isolation — The Digital Series

Alien: Isolation — The Digital Series

2019
×
Edit this entry  
11
Babies

Babies

2010
×
Edit this entry  
10
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elektra

Elektra

2005
×
Edit this entry  
24
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ghost Stories

Ghost Stories

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
Edit this entry  
15
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pokémon Crystal: Raikou - Legend of Thunder

Pokémon Crystal: Raikou - Legend of Thunder

2001
×
Edit this entry  
12
Pokémon Chronicles

Pokémon Chronicles

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pokemon Rusty: The Complete Journey

Pokemon Rusty: The Complete Journey

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ghost Stories

Ghost Stories

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
KILL la KILL

KILL la KILL

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shaka Zulu

Shaka Zulu

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
What's Cooking?

What's Cooking?

2000
×
Read prior review Edit this entry  
23
Panda! Go Panda!

Panda! Go Panda!

1972
×
Edit this entry  
22
Pippi Longstocking

Pippi Longstocking

1969
×
★★★★
Edit this entry  
21
ReMastered: Devil at the Crossroads

ReMastered: Devil at the Crossroads

2019
×
Edit this entry  
21
Akeelah and the Bee

Akeelah and the Bee

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
KILL la KILL

KILL la KILL

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
05
The Jacksons: An American Dream

The Jacksons: An American Dream

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
Read prior review Edit this entry