Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • You Know Him

  You Know Him

  ★★★½

  Türkiye siyaset ortamındaki kaypaklık, insanların yalakalığı, samimiyetsiz sevgi gösterileri, çıkar ilişkilerine dayalı yavşakça hareketler gayet iyi yansıtılmış. Ülkenin siyasi portresi çıkarılmış adeta.

  Ercan Kesal'ın yazdığı, yönettiği ve oynadığı filmde sağlam bir kara mizah görüyoruz. Oyunculuklar biraz kalburüstü olsa da ortalama üstü güzel bir film.

 • Weasel

  Weasel

  ★★★★

  Görevinden ayrılıp bir orman evine inzivaya çekilen bir polis, bir avcıyla karşılaşır ve aralarında bazı diyaloglar başlar. Buradan sonrası tamamen psikolojik gerilim. Avcı anlattıkça polis kendi zihninde yolculuklara çıkar, bazı sorgulamalara gider.

  Yerli yapımlarda çok rastlanmayan tarzda bir film ve ben gerçekten çok beğendim. Filmin kurgusu, gerilimi ve diyaloglar ustaca işlenmiş. Süresi de oldukça kısa ve kesinlikle izlenmeli.

Popular reviews

More
 • Solaris

  Solaris

  ★★★★★

  Bu filme sadece bilim kurgu demek sanırım hakaret olur. Gerçekle hayalin iç içe geçtiği, insan zihninin derinliklerine adeta bir projektör tutulduğu, insanı varlık, yaşam ve ölüm gibi kavramları sorgulamaya iten pskilojik gerilim filmi bir bakıma.

  Stanislaw Lem'in Solaris adlı romanından aynı isimle uyarlanmış bu film, bütün bu olumlu özelliklerinin yanında, bence finaliyle de çok çok iyi hatırlanacak bir yapım.

 • Arrival

  Arrival

  ★★★★★

  Hepsi birbirinin aynısı ya da benzeri olan uzay temalı filmlerin yanında bu film o kadar farklı bir yerde duruyor ki bu da filmi bir başyapıt yapıyor. Çok fazla olmayan bütçesiyle birlikte Denis Villeneuve, uzaylılar temasıyla birlikte insan ilişkilerini, insanların bazen zor seçimler yapmak zorunda kaldıklarını o kadar iyi aktarmış ki ortaya böylesine kalıcı olacak, yıllar geçse de unutulmayacak bir film çıkmış.

  Gereksiz aksiyon sahneleri ve bol görsel efektli şovlar yerine, daha durgun, oturaklı bir kurguya ve tertemiz bir sinematografiye sahip…